Facebook Twitter E-mail
formats

Działania na rzecz środowiska lokalnego przez młodych ludzi.

Drodzy rówieśnicy,

Czy zastanawialiście się kiedyś, w jaki sposób pożytecznie spędzać wolny czas i rozwijać swoje zainteresowania? Są różne możliwości.

Zbliża się koniec wakacji. Dla wielu z nas było to również pierwsze zetknięcie z rynkiem pracy. Dobrze jest mieć własne pieniądze, ale czy warto pracować tylko wtedy kiedy dostajemy pieniądze? Wolontariat ciągle nie jest w Polsce tak popularny jak w krajach europejskich.

Niektórzy z nas zdobywają pierwsze doświadczenia pracy społecznej już w szkole. Angażują się w prace samorządu klasowego, czy szkolnego. Wiele szkół zachęca również do pomocy potrzebującym np. w hospicjach, schroniskach dla zwierząt, a także tworzy koła wolontariacie różnych organizacji.

Jasnym jest, że sami również możemy się zaangażować w pomoc, w takiej formie jaka nas interesuje. Istnieje też wiele organizacji, których członkami są ludzie o podobnym spojrzeniu na świat, a przynajmniej na sprawę, którą się zajmują. Do takich należą młodzieżowe organizacje o charakterze politycznym, jak nasze stowarzyszenie. Poprzez udział w działaniach interesującej nas organizacji wzbogacamy naszą wiedzę na dany temat i nabieramy doświadczenia.

Ja dzięki Stowarzyszeniu „ Młodzi Demokraci” poznałem wiele ciekawych osób, zawarłem nowe przyjaźnie i miło spędzam czas w gronie znajomych o podobnych poglądach. Jeżeli Ty interesujesz się polityką i sprawami publicznymi i czujesz, że chciałbyś poznać takich ludzi, zapraszamy

W imieniu gdyńskiego koła
Damian Chmielewski
członek stowarzyszenia

Komentarze

Możliwość komentowania Działania na rzecz środowiska lokalnego przez młodych ludzi. została wyłączona.
Home Aktualności Działania na rzecz środowiska lokalnego przez młodych ludzi.