Facebook Twitter E-mail
formats

Młodzi Demokraci w Belgii

Ubiegły weekend wraz z innymi Młodymi Demokratami z regionu pomorskiego wyjechaliśmy do Belgii. W sobotę, zaraz po Konwencji Platformy Obywatelskiej, w której organizacji braliśmy udział, ruszyliśmy by na zaproszenie pana europosła Krzysztofa Liska zwiedzić Bruggię, Gent oraz Brukselę. Odbyliśmy również wizytę w europarlamencie, gdzie rozmawialiśmy z europosłem Liskiem na temat jego pracy oraz różnic w funkcjonowaniu europarlamentu i polskiego sejmu.

Poza napiętym grafikiem mieliśmy również okazję poznać siebie nawzajem i zintegrować się w towarzystwie Młodych Demokratów z Gdyni, Sopotu, Gdańska, Chojnic oraz Pucka. Sam wyjazd przybliżył nam historię Belgii, Unii Europejskiej oraz jej instytucji.

To ważne, ponieważ mając aspirację do piastowania w przyszłości stanowisk publicznych oraz chcąc tworzyć i budować społeczeństwo obywatelskie musimy wychylić się poza nasze własne podwórko i poznać nieraz skomplikowane mechanizmy funkcjonowania całej wspólnoty europejskiej.

Wyjazdy większej części organizacji są potrzebne, ponieważ budują w nas poczucie wspólnoty oraz uczą działania w jednej drużynie na rzecz całej organizacji. To dzięki tej świadomości fundamenty Młodych Demokratów są mocne i stabilne. Podsumowując, weekend możemy zaliczyć do bardzo udanych, a panu europosłowi Krzysztofowi Liskowi dziękujemy za zaproszenie! ,-)

Komentarze

Możliwość komentowania Młodzi Demokraci w Belgii została wyłączona.
Home Aktualności Młodzi Demokraci w Belgii