Facebook Twitter E-mail
formats

STUDIUJ W TRÓJMIEŚCIE, MIESZKAJ W GDYNI!!!

Published on 02/01/2013, by in inicjatywy polityczne.

Nowy Rok to czas na nowe pomysły i inspiracje! Tym razem ruszamy z kolejnym projektem samorządowym adresowanym do ludzi młodych.

Założenia projektu są dość proste, natomiast jego znaczenie w perspektywie długofalowej może mieć ogromne korzyści dla miasta i osób chcących związać swoją przyszłość z Gdynią.
Jeszcze w grudniu 2012r., na ręce Przewodniczącego Rady Miasta Gdynia Pana Stanisława Szwabskiego został złożony projekt uchwały zmieniającej uchwałę nr XLV/1045/10 Rady Miasta Gdyni z dnia 25 sierpnia 2010r., w sprawie utworzenia funduszu stypendialnego dla uczniów i studentów. Nasza fundamentalna zmiana to dodanie nowej kategorii stypendium w następującym brzmieniu:

Za fakt stałego zamieszkania na terenie administracyjnym gminy – miasta Gdynia:
a) studentom uczelni publicznych i niepublicznych – studiów stacjonarnych I i II stopnia, jednolitych studiów magisterskich, pobierającymi naukę w uczelniach mających siedzibę na terenie administracyjnym gminy – miasta Gdynia, Sopot, Gdańsk

Mówiąc wprost, jeśli studiujesz dziennie w Gdańsku, Sopocie lub Gdyni bez względu na rodzaj uczelni (prywatna, publiczna), a mieszkasz min. przez okres jednego roku akademickiego na terenie Gdyni np. wynajmujesz mieszkanie, pokój, jesteś zakwaterowany w akademiku lub bursie, to możesz ubiegać się o stypendium mieszkaniowe.

W styczniu 2013r., zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne ze środowiskami akademickimi Trójmiasta.

Komentarze

Możliwość komentowania STUDIUJ W TRÓJMIEŚCIE, MIESZKAJ W GDYNI!!! została wyłączona.
Home Inicjatywy inicjatywy polityczne STUDIUJ W TRÓJMIEŚCIE, MIESZKAJ W GDYNI!!!