Facebook Twitter E-mail
formats

TURNIEJ DEBAT 2011

Published on 13/02/2011, by in normalne.

 

Ad 1 Konkurs na mowę

 Prawa kobiet są bardzo burzliwym tematem, często okrytym płaszczykiem mitów i przesądów. Jak według Ciebie wygląda sytuacja płci pięknej we współczesnym świecie? Czy są potrzebne zmiany? Jeśli „nie” to dlaczego? Jeśli „tak” to jakie?

Sformułuj swoje własne poglądy w tej kwestii i wyślij nam drogą mailową (adres na dole strony) do 6 marca. My docenimy Twoją indywidualność i głębokość refleksji. Autorzy najlepszych prac spotkają się w finale i przedstawią swoje prace a najlepszy z nich wygra kilkudniowy wyjazd studyjny do Brukseli.

Prezentacja mowy nie może trwać dłużej niż 5 minut. Prosimy o wysyłanie prac w formacie „doc” lub „pdf”.

Ad 2 Warsztaty i wykłady

Celem naszego projektu jest budowanie społeczeństwa świadomych i niezależnych obywateli już na poziomie szkoły średniej. Dlatego nasze akcje uzupełniamy o zajęcia tematyczne dla zainteresowanych. W zeszłym roku prowadzili je:

·         dr Kamil Zeidler (wydział prawa i administracji UG), specjalista od erystyki (czyli sztuki prowadzenia sporów)

·         Agnieszka Wesołowska, wielokrotny reprezentant Uniwersytetu Gdańskiego na międzyuczelnianych turniejach debat na poziomie europejskim.

·         prof. Jan Majewski (wydział ekonomiczny UG), specjalista od prowadzenia negocjacji oraz psychologii w biznesie.

Dokładny program tegorocznych wykładów będzie aktualizowany i zamieszczany na naszej stronie internetowej oraz na facebooku Turnieju Debat.

Ad 3 Turniej Debat

To nasza sztandarowa akcja. Dwuosobowe drużyny z różnych liceów mierzą się w retorycznych pojedynkach i na drodze systemu pucharowego wyłaniani są zwycięzcy którzy wygrywają kilkudniowy wyjazd studyjny do Brukseli.

Przebieg takiego pojedynku jest następujący: drużyny losują tezę, o którą będą się spierać (tezy będą dostępne na naszej stronie internetowej dwa tygodnie przed pierwszym etapem turnieju, żeby wszyscy mogli się przygotować) a następnie losują, która drużyna będzie „za”, a która „przeciw” tezie. O zwycięstwie decyduje spryt i siła argumentu.

 

F.A.Q. (czyli najczęściej zadawane pytania):

1.       Ile zgłoszeń może być wysłanych z jednej szkoły?

Każda szkoła może zgłosić dowolną ilość uczestników. Ponadto uczestnicy mogą zgłaszać się sami!

2.       Czy udział w Turnieju Debat zobowiązuje do udziału w Konkursie na mowę?

Nie, wszystkie trzy imprezy są osobną całością. Można wziąć udział tylko w Turnieju, tylko w Konkursie, tylko w Wykładach albo we wszystkich po kolei (do tej opcji serdecznie Was namawiamy 😉

3.       Jak powinny wyglądać zgłoszenia?

Zgłoszenia powinny zawierać imię, nazwisko, numer telefonu, e-mail, adres uczestników oraz nazwę ich szkoły

4.       Czego będą dotyczyć tezy w Turnieju Debat?

Tezy będą dotyczyły różnych dziedzin życia. Z zasady nie powinny wymagać specjalistycznej wiedzy, ale ogólnego obycia i rozumienia otaczającej nas rzeczywistości.

5.       Jak wygląda terminarz turnieju?

Dokładnie 6tego marca mija termin wysyłania prac na Konkurs, a 15tego marca zgłoszeń do Turnieju Debat. Mniej więcej w połowie marca odbędzie się finał Konkursu na mowę, a w połowie kwietnia finał Turnieju Debat. Wykłady odbędą się między Konkursem, a Turniejem. Dokładne daty będą zamieszczane na bieżąco na naszej stronie internetowej (adres na dole strony) i facebooku Turnieju Debat.

Czy Turniej jest kierowany tylko do uczniów klas humanistycznych?

Oczywiście będzie nam bardzo miło gościć humanistów ale liczymy, że uczestnicy będą prezentowali różne podejścia do nauki. Dlatego na równi z humanistami zapraszamy przyrodników, matematyków i inne umysły ścisłe. Cenimy sobie pluralizm.

Kontakt:

adres e-mail: gdynia@smd.org.pl

organizatorzy:

stowarzyszenie „Młodzi Demokraci” koło Gdynia

oraz „Trójmiejska Akcja Filozoficzna” zapraszamy do odwiedzenia strony współorganizatora

pod patronatem:

Tadeusza Aziewicza posła na Sejm RP

Krzysztofa Liska deputowanego do Parlamentu Europejskiego

 

 

 

Komentarze

Możliwość komentowania TURNIEJ DEBAT 2011 została wyłączona.
Home Aktualności normalne TURNIEJ DEBAT 2011