Facebook Twitter E-mail
formats

1 października godz. 12.30

Published on 26/09/2010, by in Uncategorized.

Notka w wikipedii o prof. Śpiewaku:

Paweł Śpiewak – polski socjolog i historyk idei, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, publicysta, były poseł na Sejm V kadencji.

[…]

Zajmuje się socjologią ogólną, socjologią polityki, historią myśli i filozofii społecznej oraz politycznej. Bada i popularyzuje zachodnią filozofię i teorię polityki, zwłaszcza myśl liberalną i konserwatywną (m.in. Johna Stuarta Milla, Johna Actona, Ervinga Goffmana, Michaela Oakeshotta, Leo Straussa czy Erica Voegelina). Zajmuje się także problematyką przemian politycznych i społecznych w Polsce i Europie Środkowej. […] Jest autorem licznych prac naukowych z tych dziedzin. Efektem jego zainteresowania Biblią jest publikacja Midrasze. Księga nad Księgami oraz cykl komentarzy w „Tygodniku Powszechnym”.
Związany ze środowiskiem „Więzi”. W 1979 był współzałożycielem podziemnego kwartalnika „Res Publica”. Od 1980 działał w NSZZ „Solidarność”, pracując w Regionie Mazowsze.
Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Był w kolegiach redakcyjnych „Res Publiki Nowej” i „Przeglądu Politycznego”. Stały współpracownik „Wprost” i „Życia Warszawy”. Publikował także w „Tygodniku Powszechnym” oraz w wielu gazetach codziennych: „Dzienniku”, „Fakcie”, „Gazecie Wyborczej” i „Rzeczpospolitej”. Współpracuje z tygodnikiem internetowym „Kultura Liberalna”[2].

Komentarze

Możliwość komentowania 1 października godz. 12.30 została wyłączona.
Home Uncategorized 1 października godz. 12.30