Facebook Twitter E-mail
formats

Wakacyjna krew zebrana

Published on 20/07/2010, by in normalne.

W dniu 17 lipca 2010 r., przed Akwarium Gdyńskim odbyła się akcja Ambulansowego Poboru Krwi pod hasłem „Gdynia krew oddają i chętnych zapraszają”, organizowana przez Stowarzyszenie „ MŁODZI DEMOKRACI” GDYNIA. Akcja rozpoczęła się o godzinie 09:00 i równo o tej porze pojawił się pierwszy dawca. Donacje zakończyły się o godz. 14:00.

Pomimo, że żar lał się z nieba i atmosfera była naprawdę gorąca, czego dowodem były niejednokrotne przerwy w dostawie prądu z agregatu prądotwórczego, to entuzjazm organizatorów i postawy potencjalnych dawców dopisały.

W trakcie trwania akcji dawcy mieli zapewnione zimne napoje i słodki poczęstunek. Ogólna liczba dawców wyniosła, 25 z czego 9 z różnych względów nie mogła oddać krwi. Ilość oddanej krwi wyniosła 7,2 l. Dawców, którzy pierwszy raz oddali krew przybyło 4.

Stowarzyszenie „Młodzi Demokraci” w Gdyni pragnie ogromnie podziękować wszystkim osobom, którzy swoją altruistyczną postawą, przyczynili się do wzbogacenia banku krwi o kolejne życiodajne litry. Szlachetność ich czynu jest na pewno wielką wartością zasługującą na podkreślenie w odniesieniu do szerzenia tej postawy w społeczeństwie. 

Jednocześnie pragniemy również podziękować firmie Piekarnia Piotr Gotowała za ufundowanie pakietów słodkich poczęstunków dla dawców wraz z gadżetami.

 

 

 

Artykuł w Gazecie Wyborczej (Moja Gdynia) dot. naszej akcji.

Filmik z akcji

 

Komentarze

Możliwość komentowania Wakacyjna krew zebrana została wyłączona.
Home Aktualności normalne Wakacyjna krew zebrana