Facebook Twitter E-mail
formats

27 maja godz. 18.00

Published on 19/05/2010, by in Uncategorized.

Drodzy Młodzi Demokraci,

zapraszamy na trzecie spotkanie Akademii Samorządowej, które odbędzie się w czwartek 27 maja o godz. 18.00 w sali konferencyjnej „A” Centrum Handlowego Manhattan (III p.). Nasze kolejne spotkanie będzie poświęcone istocie i zadaniom samorządu terytorialnego.

O jednostkach pomocniczych (potocznie zwanymi „radami osiedli”) opowie Radny Miasta Gdyni Mariusz Bzdęga. Zapozna nas również z sposobem funkcjonowania Rady.

Radca prawny Krzysztof Lodziński zaznajomi nas z prawnymi aspektami  bycia samorządowcem – z przywilejami oraz ciążącymi z tego tytułu obowiązkami.

Spotkanie zamknie Wicewojewoda Pomorski Michał Owczarczak. Wojewoda sprawuje kontrolę legalności, gospodarności i rzetelności zadań wykonywanie przez samorząd terytorialny. Jest również organem bezpośredniego nadzoru.

Celem Akademii Samorządowej jest przeszkolenie słuchaczy z zakresu wiedzy o samorządzie terytorialnym oraz dostarczenie wyczerpującej informacji o mechanizmie prowadzenie kampanii wyborczej. Projekt ten jest realizowany przez Instytut Obywatelskiej.

Spotkania mają charakter otwarty, zaproście więc na nie swoich znajomych i przyjaciół – inicjatywa ma na celu edukację jej uczestników oraz promowanie wartości obywatelskich.

Komentarze

Możliwość komentowania 27 maja godz. 18.00 została wyłączona.
Home Uncategorized 27 maja godz. 18.00