Facebook Twitter E-mail
formats

15 lutego

Published on 01/02/2010, by in Uncategorized.

Krasomówstwo, sztuka wymowy, umiejętność dobrego i rzetelnego przekonania słuchaczy, to podstawowe cechy które powinny być obecne w przeprowadzaniu dyskusji. Dlatego Stowarzyszenie „Młodzi Demokraci” w Gdyni zaprasza wszystkich uczniów gdyńskich szkół ponadgimnazjalnych do udziału w II Edycji Turnieju Debat Gdynia 2010.

Ma on na celu wszechstronny rozwój myśli, a jednocześnie sprawdzenie umiejętności młodych ludzi w zakresie merytorycznego i logicznego uzasadniania własnych opinii.

Z uwagi na ogromne zainteresowanie jakim cieszył się nasz Turniej Debat w roku 2009 postanowiliśmy przeprowadzić tegoroczną edycję w dwóch etapach. Pierwszym etapem będą eliminacje, które odbędą się w miesiącu marcu 2010 roku. Drużyny, które przejdą etap eliminacji spotkają się w etapie finałowym, który odbędzie się na początku kwietnia 2010.

Ponadto każdy z uczestników Turnieju będzie mógł skorzystać z przygotowanych przez Stowarzyszenie „Młodzi Demokraci” materiałów oraz szkoleń z zakresu erystyki i wystąpień publicznych, które poprowadzą specjaliści z Uniwersytetu Gdańskiego.

Każda ze szkół może zgłosić dowolną liczbę drużyn. Zgłoszenia należy wysyłać drogą elektroniczną na adres gdynia@smd.org.pl do 15 lutego 2010 roku.

Uczestnictwo w Konkursie to nie tylko poszerzenie horyzontów, rozwój czy sprawdzenie własnych umiejętności, ale także świetna zabawa oraz możliwość wygrania studyjnej wycieczki do Brukseli. O wyjazd do Parlamentu Europejskiego będą ze sobą walczyć dwuosobowe drużyny eliminując się wzajemnie na zasadach systemu pucharowego. Słowną potyczkę w każdej z rund poprzedzi losowanie tematu oraz stanowisk jakich będą bronić dyskutanci.

Klinkij i ściągnij Pakiet Startowy Turnieju Debat!

Serdecznie zapraszamy do zgłaszania drużyn i udziału w Turnieju Debat.

Komentarze

Możliwość komentowania 15 lutego została wyłączona.