Facebook Twitter E-mail
formats

Św. Mikołaje z S”MD”

Published on 07/12/2009, by in społeczne.

W dniu 5 grudnia 2009, przed Urzędem Miasta w Gdyni odbył się Ambulansowy Pobór Krwi pod hasłem „Zostań św. Mikołajem – oddaj krew”, organizowany przez Stowarzyszenie „ MŁODZI DEMOKRACI” GDYNIA. Akcja rozpoczęła się równo o godzinie 10:00, ale kolejka dawców chętnych do oddania krwi ustawiała się dużo wcześniej, bo już o godz. 9:30 pojawił się pierwszy dawca. Tym bardziej budujący jest fakt, iż pomimo niezbyt sprzyjającej pogody, chętnych do udziału w szczytnej idei nie brakowało.

Do oddania krwi ustawiały się osoby młode, rodziny z dziećmi, a także osoby starsze chcące oddać krew, które jednak ze względów proceduralnych – ograniczenie wiekowe, nie mogły przystąpić do donacji krwi. Około godziny 12: 00 pojawiła się posłanka Pani Iwona Guzowska, której obecność sprawiła uśmiech na twarzy dawców i organizatorów. Pani Iwona bez chwili zastanowienia przystąpiła do procedury rejestracji i oddania krwi. Jeden z dawców po wyjściu z ambulansu rzekł „..ale fajnie oddawałem krew razem z mistrzynią Kick-Boxingu…”. Po oddaniu krwi pani Iwona podpisała kilka autografów.

W trakcie trwania akcji dawcy mieli zapewnione ciepłe napoje i słodki poczęstunek. Ogólna liczba dawców wyniosła, 35 z czego 4 z różnych względów nie mogła oddać krwi. Ilość oddanej krwi wyniosła 13,95 l. Dawców, którzy pierwszy raz oddali krew przybyło 11. W tym miejscu warto dodać, że większość dawców swoją krew dedykowała potrzebującej 18 – miesięcznej Marcelinie Pobłockiej.

Stowarzyszenie „Młodzi Demokraci” w Gdyni pragnie ogromnie podziękować wszystkim osobom, którzy swoją altruistyczną postawą, przyczynili się do wzbogacenia banku krwi o kolejne życiodajne litry. Szlachetność ich czynu jest na pewno wielką wartością zasługującą na podkreślenie w odniesieniu do szerzenia tej postawy w społeczeństwie.

Jednocześnie pragniemy również podziękować takim osobom jak Pani Iwona Guzowska, całemu Miejskiemu Klubowi Honorowych Dawców Krwi w Gdyni na czele z Panem Ryszardem Wolińskim, Andrzejem Blokiem i Julianem Michasiem. Leszkowi Dzierżakowi za propagowanie idei wśród dawców, zostania dawcą szpiku kostnego. Dziękujemy również firmie TENT za zabezpieczenie logistyczne w postaci namiotu ochronnego i Czesławowi Mikołajewowi za dziennikarski klimat.

Akcję ze strony S „MD” Gdynia prowadzili Mariusz Jagłowski, Arleta Bolda-Górna, Agata Szreter, Natalia Mikulska, Marcin Nowicki, Piotr Ochman, Konrad Ryczko.

Galeria zdjęć z akcji

Komentarze

Możliwość komentowania Św. Mikołaje z S”MD” została wyłączona.
Home Inicjatywy społeczne Św. Mikołaje z S”MD”