Facebook Twitter E-mail
formats

Spotkanie z Hansem – Gertem Pöttering – relacja

Published on 14/10/2009, by in inicjatywy polityczne.

W sobotnie popołudnie 10 października uczestniczyliśmy w spotkaniu z Hansem-Gertem Pöttering, goszczącym w Gdańsku na zaproszenie posła Krzysztofa Liska.

W trakcie ponad godzinnego spotkania były przewodniczący Parlamentu Europejskiego dzielił się swoimi wspomnieniami oraz obserwacjami z minionych dwudziestu latach niepodległej Polski z członkami Stowarzyszenia oraz studentami Wyższej Szkoły “Ateneum”.

Żyjecie w Europie która nie śniła się mojemu pokoleniu – odpowiedział Hans-Gert Pöttering na pytanie o wskazówkę dla młodych ludzi angażujących się w życie polityczne i społeczne. – Gdy rozpoczynałem swoją działalność w Junge Union (organizacja młodzieżowa CDU – red.) chciałem przede wszystkim zmieniać otaczającą mnie rzeczywistość, mieć na nią realny wpływ.

Dużym zainteresowaniem młodzieży cieszyła się tematyka wschodnia. Padały więc trudne pytania o członkostwo Ukrainy, terminy kolejnych możliwych rozszerzeń Unii Europejskiej oraz stosunki z Federacją Rosyjską.

Spotkanie zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie “Młodzi Demokraci” oraz Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej. Za pomoc i udostępnienie sali dziękujemy Wyższej Szkole “Ateneum”.

Galeria zdjęć ze spotkania

Komentarze

Możliwość komentowania Spotkanie z Hansem – Gertem Pöttering – relacja została wyłączona.
Home Inicjatywy inicjatywy polityczne Spotkanie z Hansem – Gertem Pöttering – relacja