Facebook Twitter E-mail
formats

Zbiórka krwi w Gdyni

Published on 30/06/2009, by in społeczne.

27 czerwca gdyńskie koło Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci” zorganizowało zbiórkę krwi w ramach Kampanii Społecznej „ Oddaj krew- podaruj Życie”.
Podczas akcji dopisało wszystko: pogoda, nastroje organizatorów i przede wszystkim ludzie, dla których problem wzmożonego zapotrzebowania na krew w okresie wakacji nie jest obojętny. W kolejce do oddani krwi ustawiali się nawet rodzice z małymi dziećmi. Do oddania krwi zgłosiło się 39 osób, w tym 12 kobiet i 27 mężczyzn. 6 osób z różnych przyczyn nie mogło zostać dawcą. Łączna ilość pobrań wyniosła 33 co dało wynik 14, 85 litrów zebranej krwi. W imieniu Młodych Demokratów serdecznie dziękujemy Panu Ryszardowi Wolińskiemu, prezesowi Miejskiego Klubu Honorowych Dawców Krwi w Gdyni za udzieloną pomoc. Pan Ryszard jest pasjonatem oddawania krwi i rekordzistą Polski w ilości jej oddania- ponad 170 litrów!
Krew to bezcenny lek, nie można wytworzyć jej syntetycznie. Przetaczana podczas transfuzji lub podawana w postaci przetworzonych preparatów, pozwala ratować życie i zdrowie. Dlatego tego typu akcje są niezwykle ważne, a uświadomienie społeczne o randze tego problemu i zachęcanie do oddawania krwi jest tu sprawą kluczową.

Galeria zdjęć z akcji

Arleta Bolda- Górna – S”MD” Gdynia

Komentarze

Możliwość komentowania Zbiórka krwi w Gdyni została wyłączona.
Home Inicjatywy społeczne Zbiórka krwi w Gdyni