Facebook Twitter E-mail
formats

Akademia Polityczna 2009

Published on 23/03/2009, by in edukacyjne.

Akademia Polityczna Fundacji Konrada Adenauera to projekt skierowany do młodych ludzi zaangażowanych w działalność polityczno-publiczną. Dziś wyborcy stawiają politykom wysokie wymagania i oczekują od nich szerokich kompetencji. Ważne jest, by nasze przyszłe elity już dziś zaczęły budować swój intelektualny kapitał. Jako fundacja polityczna, której głównym celem jest kształcenie polityczne w duchu demokracji i dialogu ponad wszelkimi podziałami politycznymi chcemy wspierać przyszłe młode kadry polityczne. Z tą myślą od kilku lat prowadzimy program pod nazwą Akademia Polityczna.

Uczestnikami Akademii byli przedstawiciele organizacji związanych z życiem politycznym i publicznym w Polsce oraz młodzi politycy, w tym również radni pierwszej kadencji. Ubiegłoroczną edycję Akademii skierowaliśmy do przedstawicieli młodzieżowych organizacji politycznych. Tematem przewodnim była działalność i znaczenie tych organizacji w życiu publicznym demokratycznego państwa. Naszym celem było przyjrzenie się wewnętrznej strukturze tych organizacji, by wypracować wspólną strategię ich bardziej efektywnego działania.

W roku 2009 chcemy pójść o krok dalej i zastanowić się nad znaczeniem tych organizacji w życiu politycznym. Jaką pełnią rolę i w związku z tym jakie umiejętności powinni zdobywać jej członkowie. Młodzieżówki polityczne w Polsce oprócz wielu samodzielnych projektów, które realizują w ramach swojej działalności, pełnią rolę zaplecza dla partii politycznych i poszczególnych polityków.

Akademia Polityczna 2009 to dwa kilkudniowe spotkania, podczas których uczestnicy wezmą udział w intensywnym szkoleniu medialnym oraz w części poświeconej debacie na tematy europejskie, polsko-niemieckie i oczywiście te związane z szeroko rozumianą komunikacją polityczną.

 

Zgłoszenia do 29 marca. Wszelkie szczegóły – marcin.nowicki@smd.org.pl

 

Komentarze

Możliwość komentowania Akademia Polityczna 2009 została wyłączona.
Home Inicjatywy edukacyjne Akademia Polityczna 2009