Facebook Twitter E-mail
formats

Relacja ze spotkanie z Lechem Wałęsą

Published on 19/02/2009, by in inicjatywy polityczne.

Witając dostojnego gościa Adam Nieroda, Przewodniczący KG S”MD” zaznaczył, że jest to najważniejsze wydarzenie w dotychczasowej, kilkunastoletniej historii Koła.

Po krótkim wstępie ze strony Prezydenta Lecha Wałęsy rozpoczęła się dyskusja, którą poprowadził Wiceprzewodniczący Regionu Pomorskiego S”MD” Szymon Moś. „Nie będę robił wykładu, czekam na trudne pytania” – zaczął dyskusję z Młodymi Demokratami, przedstawicielami kół naukowych i gdańskich liceów Laureat Pokojowej Nagrody Nobla z 1983 roku.

Obecnych w Sali Wety Wielkiej Ratusza Głównego miasta interesowała m.in.: ocena rocznych rządów Premiera Donalda Tuska, stosunek do braci Kaczyńskich, prace unijnej Rady Mędrców w której będzie zasiadał Prezydent Wałęsa oraz perspektywy dla świata po wyborze Baracka Obamy.

„Jestem najszczęśliwszym człowiekiem w galaktyce, bo upadł komunizm, a Europa się jednoczy” – te słowa pierwszego Prezydenta Wolnej Polski wywołały aplauz.

Na koniec, Lech Wałęsa wezwał uczestników spotkania do zmieniania Polski i świata oraz solidarności z biednymi i słabszymi. Spotkanie zakończyło się długotrwałą owacją na stojąco dla najbardziej znanego z żyjących Polaków.

 

Komentarze

Możliwość komentowania Relacja ze spotkanie z Lechem Wałęsą została wyłączona.
Home Inicjatywy inicjatywy polityczne Relacja ze spotkanie z Lechem Wałęsą