Facebook Twitter E-mail
formats

19 lutego 1994 roku, czyli równo 15 lat temu powstało Stowarzyszenie „Młodzi Demokraci”

Published on 19/02/2009, by in normalne.

              Chcę pogratulować i podziękować wszystkim, którzy budowali siłę, organizację oraz jej  podstawy merytoryczne i programowe.Hasłem zjednoczeniowym podczas kongresu w 1994 roku było dążenie do budowania Stowarzyszenia, które „powinno jednoczyć wszystkich aktywnych młodych ludzi, chcących budować społeczeństwo obywatelskie oparte na zasadach demokratycznego kapitalizmu”. Przesłanie to nie przestało obowiązywać i na sztandarach Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci” ciągle je niesiemy.

            Historia S”MD” przypomina nam zarówno o łatwych jak i trudnych czasach organizacji. Nie pozwólmy sobie na zapomnienie o niej, ponieważ jesteśmy z niej dumni i czerpiemy naukę. Dziedzictwo i doświadczenia 15 lat aktywnej działalności i obecności na polskiej scenie politycznej i młodzieżowej zobowiązują nas do jeszcze bardziej wytężonej pracy. Prawdziwym sukcesem jest odwaga do wzięcia na swoje barki odpowiedzialności za Stowarzyszenie w chwili próby. Za to dziękuję obecnym władzom krajowym i regionalnym. Szczególne słowa wdzięczności kieruję do wszystkich członków Kół S”MD”. To dzięki ich zaangażowaniu, sprawności, skuteczności, nieskazitelnej postawie moralnej, przygotowaniu merytorycznemu mówimy dziś o Stowarzyszeniu „Młodzi Demokraci” jako o najsilniejszym młodzieżowym środowisku politycznym.

            Dziękuję i gratuluję.

           Jubileusz 15-lecia S”MD” to dobry czas na refleksje i przemyślenia do których zachęcam. Jest to też odpowiednia okazja do świętowania, do której zachęcać chyba nie muszę. Wykorzystajmy tę okazję do dyskusji i otwartej rozmowy w każdym kole o naszym wspólnym dziedzictwie, o bieżącej działalności, wybiegnijmy myślami także w przyszłość, zbudujmy strategię działania na kolejne lata. Ukoronowaniem tych prac będzie przyjęcie Programu Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci”, nad którym prace zapoczątkowałem proponując przyjęcie Deklaracji Ideowej S”MD” w październiku 2008 roku. Zapraszam do szerokiej dyskusji na temat przyszłości, tak aby nasi następcy za kolejne 15 lat mogli powiedzieć o nas, że wykonaliśmy naprawdę dobrą pracę.

 

Z tej okazji należy się zwyczajne „Wszystkiego najlepszego…” i „Sto lat…”. J 

Pozdrawiam Was serdecznie,

 

Dariusz Dolczewski

Komentarze

Możliwość komentowania 19 lutego 1994 roku, czyli równo 15 lat temu powstało Stowarzyszenie „Młodzi Demokraci” została wyłączona.
Home Aktualności normalne 19 lutego 1994 roku, czyli równo 15 lat temu powstało Stowarzyszenie „Młodzi Demokraci”